Mash zawiązuje spółkę z Verifone i kieruje swoją ofertę nowych rozwiązań typu „płatność odroczona” do sprzedawców i konsumentów w całej Europie

News Uncategorized

Mash ogłosił dzisiaj plany zawiązania nowej, ogólnoeuropejskiej spółki z Verifone  (NYSE: PAY), której celem będzie dostarczanie rozwiązań typu „płatność odroczona” do sklepów detalicznych w całej Europie. Usługa sprawi, że konsumenci będą mieli możliwość dokonania odroczonej zapłaty za nabyte towary, zaś sprzedawcy bezzwłocznie uzyskają należność za sprzedane produkty, co wspomoże rozwój ich przedsiębiorstw.

1

Innowacyjna metoda nabycia pozwala konsumentom zrzec się płatności za towar w momencie jego zakupu za pośrednictwem opcji Mash dostępnej na każdym urządzeniu Verifone z funkcją natychmiastowej rejestracji użytkownika i zatwierdzania kredytów. W terminie 14 dni konsument otrzyma fakturę rozliczeniową oferującą możliwość jednorazowej spłaty całkowitej kwoty salda lub płatności rozłożonej na miesięczne raty. Mash nadzoruje obowiązki płatnicze konsumentów, gwarantując tym samym, że przedsiębiorstwa otrzymają natychmiastowy zysk, zaś ich klienci będą bez przeszkód korzystać ze świadczonych usług.

„Dzisiejsze rozwiązania finansowe dla sklepów nie są postrzegane przez właścicieli przedsiębiorstw jako sprzyjające zwiększaniu się przewagi konkurencyjnej, ponieważ ich stosowanie wiąże się z różnymi trudnościami i prowadzi do wielu napięć w punktach sprzedaży”, mówi James Hickson, CEO Grupy Mash. „Uważaliśmy, że najwyższy czas to zmienić. Od kiedy wraz z Verifone wdrożyliśmy w Finlandii nasz pierwszy wspólny projekt pilotażowy, przedsiębiorstwa zawsze podkreślały prostotę usługi i zwiększenie się wartości koszyka. Zyskaliśmy sobie uznanie, odkąd w październiku rozpoczęliśmy nasze badanie pilotażowe, teraz zaś pracujemy na pełnych obrotach w sieci sprzedawców ze wszystkich segmentów rynku. Skupiamy się zwłaszcza na uzyskaniu znaczącego wzrostu w pierwszym kwartale 2018 roku, a także na wzmocnieniu pozycji przedsiębiorstw w całej Europie”. 

„Z punktu widzenia sprzedawców i konsumentów nasza współpraca z Mash uwidacznia zdolność pozyskiwania specyficznych doświadczeń za pośrednictwem Verifone Connect , w pełni zintegrowanego, globalnego produktu, który pozwala sprzedawcom rozpocząć, prowadzić i rozwijać działalność gospodarczą poza zwyczajną sferą zatwierdzania płatności”, mówi Nathan Gill, Wicedyrektor Digital Services, Verifone Europe. „Verifone Connect dostępny jest na wszystkich urządzeniach  Verifone EngageCarbon, a także na wybranych urządzeniach VX devices.”

„Nasz głęboki wgląd w funkcjonowanie sektora FinTech oraz usługa bezpiecznej i otwartej platformy Verifone umożliwiają wprowadzenie na rynek innowacyjnych rozwiązań, użytecznych zarówno z punktu widzenia konsumentów, jak i sprzedawców”, twierdzi Hickson. „Dyrektywa PSD2 stała się podstawą dla technologii uwierzytelniania następnej generacji oraz oferuje w czasie rzeczywistym możliwość małych pożyczek dopasowanych do indywidualnych potrzeb sprzedawców. To tylko najbardziej oczywiste przykłady obszarów, na których będziemy się starać stworzyć wartość dodaną i dokonywać pozytywnych zmian zarówno w sektorze płatności, jak i w doświadczeniu sprzedawców działających w tym sektorze.

Od 2007 roku Mash znajduje się na czele innowacyjnych podmiotów gospodarczych działających w sektorze FinTech. Wykorzystujemy nasze własne, zaawansowane i chronione patentem algorytmy, narzędzia oparte na uczeniu maszynowym oraz zautomatyzowaną platformę w celu dostarczania rozwiązań finansowych wysokiej jakości tysiącom klientów każdego dnia. Naszym celem jest przyszłość oparta na zaawansowanej technologii i pracujemy ciężko, aby każda transakcja była jak najbardziej elastyczna i przebiegała bezproblemowo. Mash to dzisiaj jedno z czołowych europejskich przedsiębiorstw działających w sektorze FinTech.

Mash.com | press@mash.com | @MashComOfficial